LD15-23B15R2
Part No
LD15-23B15R2
Manufacturer
Mornsun
Description
AC/DC CONVERTER 15V 15W
Stock
55
Manufacturer :
Mornsun
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
CB, CE, cURus
Current - Output (Max) :
1A
Efficiency :
85%
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
5-DIP Module, 4 Leads
Power (Watts) :
15 W
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1 :
15V