LD15-23B05R2-M
Part No
LD15-23B05R2-M
Manufacturer
Mornsun
Description
ENCLOSED AC DC CONVERTERS 1 OUTP
Manufacturer :
Mornsun
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
CB, CE, cURus, UL
Current - Output (Max) :
3A
Efficiency :
85%
Features :
Universal Input
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
5-DIP Module, 4 Leads
Power (Watts) :
15 W
Product Status :
Active
Standard Number :
60335-1; 60601-1; 62368-1
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1 :
5V