AMEL5-15SMAZ
Part No
AMEL5-15SMAZ
Description
AC/DC CONVERTER 15V 5W
Stock
60
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
CB, CE, cURus
Current - Output (Max) :
333mA
Efficiency :
77%
Features :
Universal Input
Operating Temperature :
-40°C ~ 80°C (With Derating)
Package / Case :
5-DIP Module
Power (Watts) :
5 W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 :
15V