AMEM5-24SY
Part No
AMEM5-24SY
Manufacturer
Aimtec
Description
AC/DC CONVERTER 24V 5W
Stock
49
Manufacturer :
Aimtec
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
200mA
Efficiency :
78%
Features :
Universal Input
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
5-DIP Module
Power (Watts) :
5 W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 :
24V