AMEL20-12SAZ
Part No
AMEL20-12SAZ
Description
AC/DC CONVERTER 12V 20W
Stock
12
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE, cURus, FCC
Current - Output (Max) :
1.66A
Efficiency :
80%
Operating Temperature :
-40°C ~ 80°C (With Derating)
Package / Case :
5-DIP Module, 4 Leads
Power (Watts) :
20 W
Voltage - Input :
90 ~ 305 VAC
Voltage - Output 1 :
12V