AMEL10-3.35DMAZ
Part No
AMEL10-3.35DMAZ
Description
AC/DC CONVERTER 3.3V 5V 7.97W
Stock
20
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
CB, CE, cURus
Current - Output (Max) :
900mA, 1A
Efficiency :
74%
Features :
Universal Input
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
5-DIP Module
Power (Watts) :
7.97 W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 :
3.3V
Voltage - Output 2 :
5V