RAC02-3.3SE/277
Part No
RAC02-3.3SE/277
Description
AC/DC CONVERTER 3.3V 2W
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
600mA
Efficiency :
67%
Features :
Universal Input
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
4-DIP Module
Power (Watts) :
2 W
Standard Number :
60335-1; 60950-1
Voltage - Input :
85 ~ 305 VAC
Voltage - Output 1 :
3.3V