LS10-13B05R3P
Part No
LS10-13B05R3P
Manufacturer
Mornsun
Description
OPEN FRAME AC DC CONVERTERS 1 OU
Stock
208
Manufacturer :
Mornsun
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE, cURus, UKCA, UL
Current - Output (Max) :
2A
Efficiency :
77%
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
6-SIP Module
Power (Watts) :
10 W
Product Status :
Active
Standard Number :
60335-1; 62368-1
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
85 ~ 305 VAC, 90 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1 :
5V