RAC03-12SC
Part No
RAC03-12SC
Description
AC/DC CONVERTER 12V 3W
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, EN, UL
Current - Output (Max) :
250mA
Efficiency :
76%
Features :
Universal Input
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
16-DIP Module, 5 Leads
Power (Watts) :
3 W
Product Status :
Last Time Buy
Standard Number :
60335-1; 60950-1
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 :
12V