AME60-48SMJZ
Part No
AME60-48SMJZ
Description
AC/DC CONVERTER 48V 60W
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
1.25A
Efficiency :
86%
Features :
Adjustable Output, Universal Input
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
6-DIP Module
Power (Watts) :
60 W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 :
48V