AMEL15-5S277HAVZ
Part No
AMEL15-5S277HAVZ
Description
AC/DC CONVERTER 5V 15W
Stock
3
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
CE, UL
Current - Output (Max) :
3A
Efficiency :
85%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
4-DIP Module
Power (Watts) :
15 W
Standard Number :
60335-1; 60601-1; 62368-1
Voltage - Input :
85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1 :
5V