AMEM5-15S277HAVZ-B
Part No
AMEM5-15S277HAVZ-B
Description
AC/DC CONVERTER 15V 5W
Stock
5
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, UL
Current - Output (Max) :
333mA
Efficiency :
81.5%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
5-DIP Module, 4 Leads
Power (Watts) :
5 W
Standard Number :
60335-1; 62368-1
Voltage - Input :
85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1 :
15V