AMEL15-24S277HAVZ-B
Part No
AMEL15-24S277HAVZ-B
Description
AC/DC CONVERTER 24V 15W
Stock
4
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
CE, UL
Current - Output (Max) :
625mA
Efficiency :
86%
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
4-DIP Module
Power (Watts) :
15 W
Standard Number :
60335-1; 60601-1; 62368-1
Voltage - Input :
85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1 :
24V