AMEL15-12S277UNZ
Part No
AMEL15-12S277UNZ
Description
3W DC/DC Converter
Stock
2
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Current - Output (Max) :
1.25A
Efficiency :
80%
Features :
Universal Input
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
8-DIP Module, 6 Leads
Power (Watts) :
15 W
Voltage - Input :
85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1 :
12V