RAC03-24SA
Part No
RAC03-24SA
Manufacturer
RECOM Power
Description
AC/DC CONVERTER 24V 3W
Manufacturer :
RECOM Power
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Current - Output (Max) :
125mA
Efficiency :
77%
Features :
Universal Input
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
4-SIP Module
Power (Watts) :
3 W
Product Status :
Obsolete
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 :
24V