RAC03-3.3SA
Part No
RAC03-3.3SA
Description
AC/DC CONVERTER 3.3V 3W
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Current - Output (Max) :
900mA
Efficiency :
70%
Features :
Universal Input
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
4-SIP Module
Power (Watts) :
3 W
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 :
3.3V