RAC04-24SA/277/W
Part No
RAC04-24SA/277/W
Description
AC/DC CONVERTER 24V 4W
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
167mA
Efficiency :
77%
Features :
Universal Input
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
7-DIP Module, 6 Leads
Power (Watts) :
4 W
Product Status :
Obsolete
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
90 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1 :
24V