RQB-100Y28C
Part No
RQB-100Y28C
Description
DC-DC,14-160V INPUT, 28V/3.57A O
Stock
20
Current - Output (Max) :
3.57A
Efficiency :
89%
Features :
Adjustable Output, Heat Sink, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Power (Watts) :
100 W
Voltage - Input (Max) :
160V
Voltage - Input (Min) :
14V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
28V