FSP036-DHAN3
Part No
FSP036-DHAN3
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 36W
Stock
149
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CCC, CE, cULus, FCC, GS, TUV
Current - Output (Max) :
3A
Efficiency :
88.30%
No Load Power Consumption :
500mW
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
36 W
Standard Number :
60950-1; 62368-1
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V