FSP030M-DDA
Part No
FSP030M-DDA
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 30W
Stock
115
Applications :
Medical
Approval Agency :
CE, cULus, FCC, TUV, VCCI
Current - Output (Max) :
1.66A
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.5mm
Polarization :
Negative Center
Power (Watts) :
30 W
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
18V