PEAMW12I-14-B1
Part No
PEAMW12I-14-B1
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 12W
Applications :
Medical
Approval Agency :
CB, CE, cURus, FCC, TUV
Current - Output (Max) :
500mA
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
Multi-Blade (Included)
Input Type :
Multi-Blade (Included)
No Load Power Consumption :
100mW
Operating Temperature :
0°C ~ 60°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
12 W
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
24V
Datasheets
PEAMW12I-14-B1
Manufacturer related products
    AC/DC CONVERTER 24V 10W
    AC/DC CONVERTER 15V 25W
    AC/DC CONVERTER 24V 30W
    AC/DC CONVERTER 5V 5W
    AC/DC CONVERTER 12V 5.04W