PEAMD50-14-B2
Part No
PEAMD50-14-B2
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 50W
Current - Output (Max) :
2.08A
Form :
Desktop (Class I), Desktop (Class II)
No Load Power Consumption :
210mW
Operating Temperature :
0°C ~ 60°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D.
Polarization :
Power (Watts) :
50 W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
24V
Datasheets
PEAMD50-14-B2
Manufacturer related products
    AC/DC CONVERTER 24V 10W
    AC/DC CONVERTER 15V 25W
    AC/DC CONVERTER 24V 30W
    AC/DC CONVERTER 5V 5W
    AC/DC CONVERTER 12V 5.04W