PEAMD72-10-B2
Part No
PEAMD72-10-B2
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 45W
Current - Output (Max) :
9A
No Load Power Consumption :
210mW
Operating Temperature :
0°C ~ 60°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
45 W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
5V
Datasheets
PEAMD72-10-B2
Manufacturer related products
    AC/DC CONVERTER 24V 10W
    AC/DC CONVERTER 15V 25W
    AC/DC CONVERTER 24V 30W
    AC/DC CONVERTER 5V 5W
    AC/DC CONVERTER 12V 5.04W