PEAMD250-14
Part No
PEAMD250-14
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 250W
Current - Output (Max) :
10.41A
No Load Power Consumption :
210mW
Operating Temperature :
0°C ~ 60°C
Output Connector :
Rectangular, 6 Position
Polarization :
Power (Watts) :
250 W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
24V
Datasheets
PEAMD250-14
Manufacturer related products
    AC/DC CONVERTER 24V 10W
    AC/DC CONVERTER 15V 25W
    AC/DC CONVERTER 24V 30W
    AC/DC CONVERTER 5V 5W
    AC/DC CONVERTER 12V 5.04W