WAF300-110S48W
Part No
WAF300-110S48W
Description
DC/DC CONVERTER 48V 302W
Applications :
Industrial, ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cULus, cURus
Current - Output (Max) :
6.3A
Efficiency :
92%
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Power (Watts) :
302W
Standard Number :
508; 60950-1; 62368-1
Voltage - Input (Max) :
160V
Voltage - Input (Min) :
43V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
48V