SDN4-24-100LP
Part No
SDN4-24-100LP
Manufacturer
SolaHD
Description
92W 24V DIN P/S 115/230V IN
Stock
14
Manufacturer :
SolaHD
Product Category :
Industrial, DIN Rail Power Supplies
AC Voltage - Input :
85 ~ 132 VAC, 176 ~ 264 VAC
Applications :
Hazardous Locations, Industrial, ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cULus, cURus
Current - Output (Max) :
3.8A
DC Voltage - Input (Max) :
375V
DC Voltage - Input (Min) :
210V
Efficiency :
88%
Features :
Adjustable Output, IP20
Input Type :
AC or DC
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
96W
Product Status :
Active
Standard Number :
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
24V