SPB-060-48
Part No
SPB-060-48
Description
Power Supply AC/DC 48VDC 60W
Stock
9
AC Voltage - Input :
100 ~ 240 VAC, 85 ~ 264 VAC
Current - Output (Max) :
5A
Efficiency :
75%
Operating Temperature :
-10°C ~ 50°C (With Derating)
Power (Watts) :
240W
Voltage - Output 1 :
48V