SPB-015-24
Part No
SPB-015-24
Manufacturer
Autonics
Description
Power Supply AC/DC 24VDC 15W
Manufacturer :
Autonics
Product Category :
Industrial, DIN Rail Power Supplies
AC Voltage - Input :
100 ~ 240 VAC, 85 ~ 264 VAC
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cULus, EAC
Current - Output (Max) :
650mA
DC Voltage - Input (Max) :
DC Voltage - Input (Min) :
Efficiency :
83%
Features :
Adjustable Output, IP20, Universal Input
Input Type :
AC
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-10°C ~ 50°C (With Derating)
Power (Watts) :
16W
Product Status :
Active
Standard Number :
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
24V