EBR020U-0700-24
Part No
EBR020U-0700-24
Manufacturer
ERP Power
Description
LED DRIVER CC AC/DC 16-24V 700MA
Stock
72
Manufacturer :
ERP Power
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
700mA
Dimming :
ELV, Triac
Efficiency :
87%
Features :
OCP, OTP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-30°C ~ 90°C
Power (Watts) :
17 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
IP20
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
132VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
16 ~ 24V