AMEPR10D-3035AZ-110D
Part No
AMEPR10D-3035AZ-110D
Manufacturer
Aimtec
Description
LED DRIVER CC AC/DC 15-30V 350MA
Manufacturer :
Aimtec
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CE, FCC
Current - Output (Max) :
350mA
Dimming :
Triac
Efficiency :
78%
Features :
OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 80°C
Power (Watts) :
10 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP20
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
135VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output :
15 ~ 30V