AMEPR60C-36170AZ
Part No
AMEPR60C-36170AZ
Description
LED DRVR CC/CV AC/DC 24-36V 1.7A
Approval Agency :
CE
Current - Output (Max) :
1.7A
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
85%
Features :
OCP, OTP, SCP
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Power (Watts) :
60 W
Ratings :
IP68
Type :
Constant Current, Voltage
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output :
24 ~ 36V