AMEPR30C-36100AZ-NA
Part No
AMEPR30C-36100AZ-NA
Description
LED DRIVER CC/CV AC/DC 24-36V 1A
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
1A
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
83%
Features :
OCP, OTP, SCP
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Power (Watts) :
30 W
Ratings :
IP68
Type :
Constant Current, Voltage
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output :
24 ~ 36V