NPF-200-54
Part No
NPF-200-54
Manufacturer
MEAN WELL
Description
200W CLASS II & IP67 POWER SUPPL
Stock
3
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC
Current - Output (Max) :
3.71A
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
94%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
200 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP67, NEMA 410
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current, Voltage
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
54V