LPF-60D-42
Part No
LPF-60D-42
Description
LED DRVR CC AC/DC 25.2-42V 1.43A
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, ENEC, PSE, TUV
Current - Output (Max) :
1.43A
Efficiency :
90%
Operating Temperature :
-40°C ~ 80°C
Power (Watts) :
60 W
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
25.2 ~ 42V