LXC25-0620SW
Part No
LXC25-0620SW
Description
LED DRIVER CC AC/DC 13-40V 620MA
Current - Output (Max) :
620mA
Dimming :
Efficiency :
83%
Features :
OVP, SCP
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Power (Watts) :
25 W
Ratings :
IP66
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output :
13 ~ 40V
Datasheets
LXC25-0620SW
Manufacturer related products
    EXTRA SMALL SERIES +100V, 100MW
    A-SERIES DC TO HVDC CONVERTER, S
    DC DC CONVERTER 10000V 15W
    DC DC CONVERTER 2000V 30W