LXD200-1400SW
Part No
LXD200-1400SW
Description
LED DRIVER CC AC/DC 71-142V
Current - Output (Max) :
1.4A
Efficiency :
92.5%
Operating Temperature :
-35°C ~ 70°C
Power (Watts) :
200 W
Ratings :
IP67
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
71 ~ 142V
Datasheets
LXD200-1400SW
Manufacturer related products
    EXTRA SMALL SERIES +100V, 100MW
    A-SERIES DC TO HVDC CONVERTER, S
    DC DC CONVERTER 10000V 15W
    DC DC CONVERTER 2000V 30W