LXD26-1050SW
Part No
LXD26-1050SW
Description
LED DRIVER CC AC/DC 13-25V 1.05A
Current - Output (Max) :
1.05A
Efficiency :
84%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Power (Watts) :
26 W
Ratings :
IP66
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output :
13 ~ 25V
Datasheets
LXD26-1050SW
Manufacturer related products
    EXTRA SMALL SERIES +100V, 100MW
    A-SERIES DC TO HVDC CONVERTER, S
    DC DC CONVERTER 10000V 15W
    DC DC CONVERTER 2000V 30W