LED90W-085-C1050
Part No
LED90W-085-C1050
Description
LED DRIVER CC AC/DC 28-85V 1.05A
Approval Agency :
CE, CSA, cULus, EN
Current - Output (Max) :
1.05A
Dimming :
Efficiency :
91%
Operating Temperature :
-30°C ~ 65°C
Power (Watts) :
90 W
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
28 ~ 85V
Datasheets
LED90W-085-C1050
    LED ASSMB FOR USE W/EOL3
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V