LED35W-100-C0350-D
Part No
LED35W-100-C0350-D
Description
LED DRIVR CC AC/DC 34-100V 350MA
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
350mA
Dimming :
Analog
Efficiency :
86%
Power (Watts) :
35 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
IP66, NEMA 4
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
34 ~ 100V
Datasheets
LED35W-100-C0350-D
    LED ASSMB FOR USE W/EOL3
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V