CLG-150-36B
Part No
CLG-150-36B
Description
LED DRVR CC/CV AC/DC 27-36V 4.2A
Approval Agency :
CB, CE, cURus, PSE, TUV
Current - Output (Max) :
4.2A
Dimming :
Efficiency :
91%
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C
Power (Watts) :
151 W
Ratings :
IP67
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Voltage - Input (Max) :
295VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
27 ~ 36V