ERA-8AEB184V
Part No
ERA-8AEB184V
Description
RES SMD 180K OHM 0.1% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
180 kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%