ERJ-1TNF1502U
Part No
ERJ-1TNF1502U
Description
RES SMD 15K OHM 1% 1W 2512
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Not For New Designs
Resistance :
15 kOhms
Supplier Device Package :
2512
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%