RL3264R-R180-F
Part No
RL3264R-R180-F
Manufacturer
Susumu
Description
RES 0.18 OHM 1% 1W 2512
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Current Sense
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
180 mOhms
Supplier Device Package :
2512
Temperature Coefficient :
0/ +100ppm/°C
Tolerance :
±1%