CHP2512AFX-1000ELF
Part No
CHP2512AFX-1000ELF
Manufacturer
Bourns, Inc.
Description
RESHIGHPOWERA 2512 100R 1% 3W TC
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :
3W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
100 Ohms
Supplier Device Package :
2512
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%