WR02X103 JAL
Part No
WR02X103 JAL
Manufacturer
Walsin Technology
Description
RES 10K OHM 5% 1/20W 0201
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
10 kOhms
Supplier Device Package :
0201
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%