ERJ-2GEJ472X
Part No
ERJ-2GEJ472X
Description
RES SMD 4.7K OHM 5% 1/10W 0402
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
4.7 kOhms
Supplier Device Package :
0402
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%