ERJ-2RKF1003X
Part No
ERJ-2RKF1003X
Description
RES SMD 100K OHM 1% 1/10W 0402
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
100 kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%