ERJ-1GNJ305C
Part No
ERJ-1GNJ305C
Description
RES SMD 3M OHM 5% 1/20W 0201
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Resistance :
3 MOhms
Supplier Device Package :
0201
Temperature Coefficient :
-400/ +150ppm/°C
Tolerance :
±5%