SMM02040C2209FB300
Part No
SMM02040C2209FB300
Manufacturer
Vishay
Description
RES 22 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
MELF, 0204
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
22 Ohms
Supplier Device Package :
Mini MELF
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%