RN73H1JTTD4592F100
Part No
RN73H1JTTD4592F100
Description
RES 45.9K OHM 1% 1/10W 0603
Composition :
Metal Film
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
45.9 kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%